Środa, 2018-01-24

„Zbrodnia Katyńska” - lekcje z pracownikiem IPN

Jesteś tu: » Strona główna » „Zbrodnia Katyńska” - lekcje z pracownikiem IPN

„Zbrodnia Katyńska” - lekcje z pracownikiem IPN

09.11.2017 r. w bibliotece Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy odbyły się zajęcia dla uczniów klas trzecich gimnazjum na temat Zbrodni Katyńskiej. Lekcje poprowadził p. Paweł Murawski – Inspektor Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku.

Gościa powitała dyrektor szkoły p. Urszula Jarominiak, polecając młodzieży aktywny udział w zajęciach i wykorzystanie obecności tak wyjątkowego Gościa do zdobycia wiedzy na temat Patrona szkoły.

P. Paweł Murawski poprowadził zajęcia, bogato ilustrując przekazywaną wiedzę materiałem filmowym, prezentacją multimedialną oraz przywiezionymi publikacjami.Nasz Gość przygotował krótki quiz z wiedzy o Zbrodni Katyńskiej i przeprowadził go w każdej z klas uczestniczących w lekcjach. Najaktywniejsi uczniowie zostali nagrodzeni publikacjami wydanymi przez IPN. Publikacje te otrzymała też w darze biblioteka szkolna.

Po zakończeniu zajęć uczniowie klasy III C podziękowali Gościowi za przepiękną lekcję historii.

Nauczyciele bibliotekarze