Środa, 2018-01-24

Rekolekcje Adwentowe 2017

Jesteś tu: » Strona główna » Rekolekcje Adwentowe 2017

Rekolekcje Adwentowe 2017

ADWENT – to przede wszystkim czas milczenia, pochylania się nad tajemnicą Boga, który pragnie do nas nieustannie przychodzić. Warto spróbować przeżyć ten czas nie tylko w oczekiwaniu na kalendarzowe Narodziny Pana, lecz przede wszystkim jako przygotowanie do spotkania z Tym, który jest i który nieustannie przychodzi.

W dniach 17–19 grudnia 2017 roku w parafii odbyły się rekolekcje adwentowe. Cała społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy uczestniczyła w rekolekcjach w dniu 19 grudnia. Rekolekcje wygłosił ks. Karol Karwowski, który posługuje w parafii św. Antoniego na Ukrainie.

Mieliśmy możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi, by z czystym  sercem powitać Nowonarodzone Dziecię. Ksiądz rekolekcjonista poruszył wiele ważnych tematów w życiu każdego chrześcijanina. Można było zauważyć ogromne zatroskanie o rodzinę, właściwe wychowanie dzieci i młodzieży w oparciu o prawdy ewangeliczne. Podczas homilii rekolekcjonista podkreślał, że warto jest poświęcać swój czas Panu Bogu i bliźniemu. Zwrócił uwagę na istotę i wartość modlitwy oraz na znaczenie prawdziwej miłości, zdolnej do poświęceń, której wzorem jest miłość Chrystusa do każdego człowieka.

Na zakończenie rekolekcji młodzież, dziękując księdzu za wspólną modlitwę i wygłoszone Słowo Boże, zapewniła, że dołoży wszelkich starań, aby nauka przyniosła obfity plon. W imieniu całej społeczności szkolnej złożyliśmy też życzenia na nadchodzące Święta Narodzenia Pańskiego.

Ksiądz Tomasz Czarnecki wikariusz parafii Piątnica podziękował dyrekcji szkoły, katechetom i wszystkim nauczycielom za troskę i zaangażowanie, by dzieci i młodzież w sposób czynny i świadomy mogły uczestniczyć w rekolekcjach.

Mamy nadzieję, że chwile spędzone na modlitwie, rozważaniach rekolekcyjnych, a przede wszystkim spotkanie z Panem Jezusem w sakramencie pokuty i Eucharystii przyniosą błogosławione owoce w życiu całej naszej wspólnoty szkolnej.

A.Najda

Izabela Faryna kl. III C, Wiktoria Pawluk kl. III C