• Odwiedziło nas: 648289 osób
  • Do końca roku: 250 dni
  • Do wakacji: 58 dni
Środa, 2018-04-25
Imieniny:
Jarosława, Marka

Przedszkolaki z naszej paki

Jesteś tu: » Strona główna » Przedszkolaki z naszej paki

14 lutego w naszym przedszkolu odbyło się Święto Zakochanych – Walentynki.Walentynki  to okazja do okazywania sobie uczuć,  to dzień, w którym obdarowujemy się prezencikiem, kartką czy liścikiem. Ten dzień skłania nas do okazania ukochanej osobie jak bardzo nam na niej zależy, jak bardzo ją kochamy. W naszym Przedszkolu bawiliśmy się walentynkowo - dzieci ubrały się na czerwono, sale przystrojone były serduszkami. Serca towarzyszyły nam przez cały dzień – kolorowaliśmy,  malowaliśmy je farbami, wydzieraliśmy z wycinanki. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, bawiły się z balonami, serduszkami w parach przy muzyce. Nie zabrakło również poczty walentynkowej, która sprawiła dzieciom wiele radości, gdyż każde dziecko zostało obdarowane walentynką. Fotobudka walentynkowa umożliwiła  dzieciom ogromną  zaprezentowanie się z ulubionym kolegą, bądź koleżanką w serduszku.

Walentynki
czytaj więcej

Czas wokół Świąt Bożego Narodzenia sprzyja podniosłemu nastrojowi. Jest to okres, kiedy w wielu polskich domach, ale także w wielu miejscach całego świata, grane są i śpiewane kolędy. Oczywiście, nam najpiękniejsze wydają się te polskie, istniejące w naszej tradycji od wieków. 15 grudnia w naszym przedszkolu odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek, zorganizowany przez nauczycielki: Annę Staniszewską i Iwonę Modzelewską.

Koncert kolęd i pastorałek
czytaj więcej

Bal karnawałowy to dla dzieci dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni.  8 stycznia wyruszyliśmy wspólnie na bal do magicznej Krainy Lodu. Wystrój sali wprowadził wszystkich w zimową aurę, ale zabawa za to była gorąca  i pełna śmiechu. Dzieci z dumą prezentowały swoje przepiękne stroje. Można  było spotkać: bałwanki, królewny, pingwiny, śnieżynki i wiele innych postaci. Wspólna zabawa przy muzyce przeplatana były zagadkami oraz wieloma konkursami. Podczas wyprawy do lodowego zamku nasi milusińscy miedzy innymi skakali po krach, tańczyli na lodzie, przeżyli prawdziwą bitwę na śnieżki oraz ulepili bałwana. Pomimo gorącej atmosfery bałwanek nie rozpuścił się a dzieci wracały do domu we wspaniałych humorach.  

Bal karnawałowy
czytaj więcej

XIV EDYCJA GMINNEGO KONKURSU WOKALNEGO „NAJPIĘKNIEJSZE KOLĘDY I PASTORAŁKI”

Konkurs odbył się 18.01.2018r. Samorządowe Przedszkole w Piątnicy  reprezentowała Jowita Cwalina z II grupy 5 - latków i to właśnie ona zdobyła I miejsce w kategorii "przedszkole". Serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy.

„NAJPIĘKNIEJSZE KOLĘDY I PASTORAŁKI”
czytaj więcej

18 stycznia 2018r. do naszego przedszkola przybyły babcie i dziadkowie. Wnuczęta bowiem przygotowały wspaniałą niespodziankę  z okazji ich święta. Był to wyjątkowy dzień, szczególnie radosny, wzruszający, sentymentalny i po prostu miły: „Dzień Babci i Dziadka”. Dzieci włożyły mnóstwo pracy, by zaprezentować jak najlepiej swoje umiejętności i udało im się to, ponieważ nie zabrakło uśmiechów na twarzach babć i dziadków.  Życzymy solenizantom coraz więcej takich dni, w których serce się wzrusza,  dni które żyją samym dobrem, szczęściem i zdrowiem. 

Dzień Babci i Dziadka
czytaj więcej

Opracowanie: szkolnastrona.pl